1.Tábori Páncéloshadosztály

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Official forum of the 1. Tábori Páncéloshadosztály. Only for members!


+3
Dodika
IceCube
Tibit
7 posters

    Abbey taktikák

    Tibit
    Tibit
    Admin


    Hozzászólások száma : 83
    Join date : 2011. Jan. 10.

    Abbey taktikák Empty Abbey taktikák

    Témanyitás  Tibit Február 20th 2011, 15:54

    Ha valakinek van négyzethálós térképe erről a pályáról az küldje el nekem.

    Várom a javaslatokat. Állandó érvényű taktikákat kell kidolgozni, szóval akinek van jó ötlete, az mondja. Természetesen nem bírunk minden javaslatot elfogadni, de megbeszélünk minden lehetőséget!


    A hozzászólást Tibit összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Február 21st 2011, 23:51-kor.
    IceCube
    IceCube


    Hozzászólások száma : 71
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Nagykálló city

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  IceCube Február 20th 2011, 16:00

    hülye kérdés:mék ez a pálya?
    Dodika
    Dodika


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2011. Jan. 23.
    Tartózkodási hely : Pápa

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  Dodika Február 21st 2011, 17:56

    Ahogy keresgettem az amcsi fórumon, részletezték a térképeket, "Monastery" néven a nálunk "Abbey"-nek hívott map fut. (Sand river is pl "Dried river", szerintem csak projectnevek voltak):
    http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/12871-6-new-maps-to-come-eventually/
    IceCube
    IceCube


    Hozzászólások száma : 71
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Nagykálló city

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  IceCube Február 21st 2011, 20:45

    Dodika írta:Ahogy keresgettem az amcsi fórumon, részletezték a térképeket, "Monastery" néven a nálunk "Abbey"-nek hívott map fut. (Sand river is pl "Dried river", szerintem csak projectnevek voltak):
    http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/12871-6-new-maps-to-come-eventually/
    kösz:)
    DagoHUN
    DagoHUN


    Hozzászólások száma : 39
    Join date : 2011. Jan. 12.
    Tartózkodási hely : Miskolc

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  DagoHUN Február 21st 2011, 22:30

    ha az I-es helyrol indulunk akkor HEAVY-k es TD-k jobbra MEDIUM-ok es HEAVY-k balra TD-k egy par marad kozepen es az ARTY-k, persze minden attol fugg hanyan leszunk.Na meg olvasak e a forumot.
    Előre a győzelemre!
    Tibit
    Tibit
    Admin


    Hozzászólások száma : 83
    Join date : 2011. Jan. 10.

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  Tibit Február 21st 2011, 23:57

    Dodika írta:Ahogy keresgettem az amcsi fórumon, részletezték a térképeket, "Monastery" néven a nálunk "Abbey"-nek hívott map fut. (Sand river is pl "Dried river", szerintem csak projectnevek voltak):
    http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/12871-6-new-maps-to-come-eventually/
    Javítva! Smile
    Dagó nem mond rosszat!
    Itt az alkalom emberek, hogy javaslataitokat megtegyétek, eddig az volt a baj, hogy nem volt rá alkalom, meg hogy nem hallgattuk meg, hát rajta fiúk! Smile
    szurilo
    szurilo


    Hozzászólások száma : 38
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 40
    Tartózkodási hely : Budapest

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  szurilo Február 22nd 2011, 09:26

    Ezen a pályán ugye az a gond, hogy elég sokan ezt csinálják. Tényleg általában az van, hogy a széleken rohamoznak a tankokkal. Én arra gondoltam, hogy ki lehetne próbálni azt, hogy középen átrusholunk mindannyian és capture-el foglalunk. Az arty-jaikat tuti kiütnénk és mi biztos, hogy hamarabb is oda érünk hiszen az ellen kerülni fog a széleken.
    IceCube
    IceCube


    Hozzászólások száma : 71
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Nagykálló city

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  IceCube Február 22nd 2011, 19:30

    szurilo írta:Ezen a pályán ugye az a gond, hogy elég sokan ezt csinálják. Tényleg általában az van, hogy a széleken rohamoznak a tankokkal. Én arra gondoltam, hogy ki lehetne próbálni azt, hogy középen átrusholunk mindannyian és capture-el foglalunk. Az arty-jaikat tuti kiütnénk és mi biztos, hogy hamarabb is oda érünk hiszen az ellen kerülni fog a széleken.
    már megint? félek hogy rosszul fog elsülni...
    IceCube
    IceCube


    Hozzászólások száma : 71
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Nagykálló city

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  IceCube Február 22nd 2011, 20:01

    szurilo írta:Ezen a pályán ugye az a gond, hogy elég sokan ezt csinálják. Tényleg általában az van, hogy a széleken rohamoznak a tankokkal. Én arra gondoltam, hogy ki lehetne próbálni azt, hogy középen átrusholunk mindannyian és capture-el foglalunk. Az arty-jaikat tuti kiütnénk és mi biztos, hogy hamarabb is oda érünk hiszen az ellen kerülni fog a széleken.
    bocsi ne haragudj de nem tehetek róla szeretek kritizálni
    bad_target
    bad_target


    Hozzászólások száma : 11
    Join date : 2011. Jan. 11.
    Age : 119
    Tartózkodási hely : Budapest

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  bad_target Február 22nd 2011, 20:26

    Sziasztok!

    Pár meccset már játszottam, és azt tapasztaltam bármelyik pályán játszol is a rush taktika 10ből 8szor bukás. scratch
    Dodika
    Dodika


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2011. Jan. 23.
    Tartózkodási hely : Pápa

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  Dodika Február 22nd 2011, 20:49

    Figyelembe véve, hogy az értelmesebb csapatok a gyorsabb medium-okat küldik a szélre egy lassabb heavy vagy egy TD kíséretében (a nagy űrméretű ágyúk miatt), valószínű, hogy legalább két Tier 7-8-al futnánk össze a közepén.
    Abbey amúgy sem kedvez ez a map a heavy-knek, rövid fedezékek, kevés bokor, ez olyan kibújsz-lősz-visszabújsz pálya, ahogy én tapasztaltam.
    DagoHUN
    DagoHUN


    Hozzászólások száma : 39
    Join date : 2011. Jan. 12.
    Tartózkodási hely : Miskolc

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  DagoHUN Február 22nd 2011, 21:47

    A rush-al az a gond hogy video alapján inkább varnak. És ha beállanak és megvárnak rusholás közben vadásznak le minket. Főleg ha tul gyorsak vagyunk. inkább lépésben való haladás és nem összevissza. Részemről azt javasolnám főleg ha tudnánk kik jönnek és mivel. és összevalogatás lenne a nyerő pl. jobb oldal 2 HEAVY 2 TD es 2 MEDIUM ez az A csapat ők támadnak tapogatozva es oket fedezi az ARTY, a B csapat 1 HEAVY 1 TD 2 MEDIUM övéké a bal oldal és varnak, C csapat az ARTY-k es megmaradt MEDIUM es Pancelvadaszok, ha van LIGHT tank akkor ő középre és nem tovább ott nézelődik, a B csapat segit be a C csapatnak ha kell de egyébként nem támad addig mig nem vagyunk tisztába az ellen helyzetével. De ez csak nagyon nagyon durva piszkozat. Nem kell szentirásnak venni. Remélem érthető voltam Smile

    Előre a győzelemért!


    A hozzászólást DagoHUN összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Február 22nd 2011, 22:13-kor.
    bad_target
    bad_target


    Hozzászólások száma : 11
    Join date : 2011. Jan. 11.
    Age : 119
    Tartózkodási hely : Budapest

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  bad_target Február 22nd 2011, 22:01

    DagoHUN írta:A rush-al az a gond hogy video alapjan inkabb varnak. Es ha beallanak es megvarnak rusholas kozben vadasznak le minket. Foleg ha tul gyorsak vagyunk. inkabb lepesben valo haladas es nem osszevissza. Reszemrol azt javasolnam foleg ha tudnak kik jonnek es mivel. es osszevalogatas lenne a nyero pl. jobb oldal 2 tigris 2 jagdpanther es 2 panther ez az A csapat ok tamadnak tapogatozva es oket fedezi az ARTY, a B csapat 1 IS-3 1 Ferdi 2 Medium oveke a bal oldal es varnak, C csapat az ARTY-k es megmaradt MEDIUM es Pancelvadaszok, ha van LIGHT tank akkro o kozepre es nem tovabb ott nezelodik szet, a B csapat segit be a C csapatnak ha kell de egyebbkent nem tamad addig mig nem vagyunk tisztaba az ellen helyzetevel. De ez csak nagyon nagyon durva piszkozat. Nem kell szentirasnak venni. Remelem ertheto voltam Smile

    Előre a győzelemért!

    Ez nem rossz taktika szerintem, de egy light kéne középre vagy esetleg azon is el lehetne filózni, hogy két medium elfoglalja, mert onnan az ellenség bázisát könnyű szemmel tartani, így könnyen ki lehet lőni az artynkkal az ellenfél artyját.


    A hozzászólást bad_target összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Február 22nd 2011, 22:07-kor.
    IceCube
    IceCube


    Hozzászólások száma : 71
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Nagykálló city

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  IceCube Február 22nd 2011, 22:03

    DagoHUN írta:A rush-al az a gond hogy video alapjan inkabb varnak. Es ha beallanak es megvarnak rusholas kozben vadasznak le minket. Foleg ha tul gyorsak vagyunk. inkabb lepesben valo haladas es nem osszevissza. Reszemrol azt javasolnam foleg ha tudnak kik jonnek es mivel. es osszevalogatas lenne a nyero pl. jobb oldal 2 tigris 2 jagdpanther es 2 panther ez az A csapat ok tamadnak tapogatozva es oket fedezi az ARTY, a B csapat 1 IS-3 1 Ferdi 2 Medium oveke a bal oldal es varnak, C csapat az ARTY-k es megmaradt MEDIUM es Pancelvadaszok, ha van LIGHT tank akkro o kozepre es nem tovabb ott nezelodik szet, a B csapat segit be a C csapatnak ha kell de egyebbkent nem tamad addig mig nem vagyunk tisztaba az ellen helyzetevel. De ez csak nagyon nagyon durva piszkozat. Nem kell szentirasnak venni. Remelem ertheto voltam Smile

    Előre a győzelemért!
    Világos mint a nap:)
    DagoHUN
    DagoHUN


    Hozzászólások száma : 39
    Join date : 2011. Jan. 12.
    Tartózkodási hely : Miskolc

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  DagoHUN Február 22nd 2011, 22:06

    Jól van na gyerek csüng a nyakamon Razz
    szurilo
    szurilo


    Hozzászólások száma : 38
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 40
    Tartózkodási hely : Budapest

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  szurilo Február 23rd 2011, 01:28

    Hát nem tudom. Nézzétek, én olyan taktikákat szoktam általában javasolni, amik akkor is működnek, ha mind a két félnek ugyanolyan hadereje van. Általában azért írom a rush taktikákat, mert 2 tank több mint 1 és 3 több mint 2. Tehát nagy falkában nagyobb a tűzerő és hamarabb ledaráljuk az ellent. Természetesen ezt gyakorolni kéne, mert persze ha mindenki libasorba megy, és hasonlók akkor könnyen fel lehet morzsolódni és egyáltalán nem helyettesíti a skill-t, az azt, hogy minden második lövedéket mellé lősz vagy szinte mindig célba találsz és te közben nem sokat sérülsz. Na mindegy, természtesen bármilyen más taktikára vevő vagyok, de nem látom miért lenne célravezető az a taktika, hogy lapítunk a bokorba és kész. Mármint persze ha az ellen nem bírja ki és támad akkor világos, hogy előnyből indulunk, de ha nem akkor marad a 12 perc ücsörgés és a 3 perc agyatlan rush, amihhez sok kedvem nincs.
    DagoHUN
    DagoHUN


    Hozzászólások száma : 39
    Join date : 2011. Jan. 12.
    Tartózkodási hely : Miskolc

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  DagoHUN Február 23rd 2011, 21:51

    Amiket irtam nem azert irom mert kotelezo ugy csinalni. De amint lattod irkalunk kb 4-5-en oszt ennyi. igy nem lehet csatat nyerni.mart vagyunk 15 egy csapatban abbol 4 forumozik a tobbi meg néz mint hal a szatyorba es a csata elott fél percel kell nekik mindent elmagyarazni ez szivas. a forum azert van hogy mindenki leirja a velemenyet es javaslatat mint te is meg en is gondolom egy palya 2 mecsbol fog állni igy akar ket taktikat is lehet kovetni.
    szurilo
    szurilo


    Hozzászólások száma : 38
    Join date : 2011. Jan. 13.
    Age : 40
    Tartózkodási hely : Budapest

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  szurilo Február 23rd 2011, 23:39

    Szerintem amíg nem nagyon van tétje kellene kipróbálni minden taktikát. Szóval ha 2 csata lesz akkor sztem próbáljuk ki mindkettőt.
    avatar
    Browen


    Hozzászólások száma : 22
    Join date : 2011. Jan. 11.
    Tartózkodási hely : Bp

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  Browen Február 24th 2011, 12:36

    Ha szabad némi kiegészítés:

    A pálya jobb oldalán van egy szűk kicsit íves átjáró ( ha jól emlékszem ), ide TigerII-ket kellene küldeni, ha van lesz ilyen 2-3 darabot. A Tiger II frontpáncélja elég védelem lenne, itt van a legtöbb esélyük, itt a legnehezebb "megkerülni" őket. Max +1 médium. Ők óvatosan nyomulnak előre fedezékben, amíg tudnak, ha nagy az ellenállás védenek, ha kicsi nyomulnak előre.

    A bal oldalon a hegyekben, ahol több útvonal is van, minimum 3 közepes tank + egy vagy két heavy. Ide kellene a legjobb mediumokat csoportosítani. Mozgékonyságuk miatt akár kerítő hadműveletet is tudnak csinálni. Ha ez a rész tiszta a Heavy, vagy néhány médium beállhat a vár felé és támogató tüzet tudna adni.

    A közép az kicsit keményebb dió szerintem. A maradék erő ide jönne. A mediumok föl a "könyvtár"-ba. Ez az a rész ahol mindkét bázisra rálátni, északra egy árkádon keresztül. Innen lehet az ellenfél arty-jaira sniper-kedni. Szerintem fontos hogy a miénk legyen. Megtartani ha már a baloldali hegy a miénk akár egy médum is elég, a többiek mehetnek az ellenfél bázisára.

    A TD-k nek a középső utakat kellene védeni, hogy ott ne legyen áttörés. ( Hoppá nem vagyunk ennyien, már kb 20 főnél tartok. )

    Az arty meg oda segít be ahová kell. Szerintem legfőbb feladat az elenfél arty-jait kiszedni. Ha ez kész akkor a jobb oldali utat és a hegyet kellene támogatni elsősorban.

    Ha van light-tank, vagy tervezünk akkor szerintem a csata középső szakaszában kellene arty-vadászatot rendezniük. Ha az elején mennek akkor felderítik ugyan a támadó erőket de nagyon hamar el is veszíthetjük őket. Ha megvárják míg kialakulnak a párharcok, egy-egy ritkásabb területen átsurranhatnak és mehet az arty vadászat.

    A számok amiket írtam csak hasraütés szerűek, szerintem ennyi kellene az egyes helyekre, hogy nyugodtak legyünk. Persze nem ennyi az összlétszám, tehát valahová kevesebb ember fog jutni. Ezt már a tanok ismeretében kell eldönteni.

    A lényeg: A jobb oldali szoros statikusan jól védhető, ideális terep a tiger II-nek.
    A bal oldai hegység a segzugos utjaival médium vadászterület némi heavy támogatással.
    A középső rész viszonylag jól belátható, némi felderítéssel a bázison csücsülő TD-k arathatnak.
    Dodika
    Dodika


    Hozzászólások száma : 8
    Join date : 2011. Jan. 23.
    Tartózkodási hely : Pápa

    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  Dodika Február 24th 2011, 12:43

    Nem hangzik rosszul, ha ezt követitek, akkor a TD-k védelmére mindenképp kell egy komolyabb heavy, ha nagyobb lenne az ellenállás létszáma, a "könyvtárról" pedig el kéne terelni a figyelmüket, mondjuk 1-2 gyorsjáratú scout-tal, mert valószínűleg páran tőlük is oda akarnak majd jutni.
    Jó taktikának hangzik, de szerintem kevés hozzá 15 ember, hogy jól legyen elosztva...

    Ajánlott tartalom


    Abbey taktikák Empty Re: Abbey taktikák

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Május 19th 2024, 17:13